Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 1113
6 tygodni
15.07.24
76185 Karlsruhe
Badenia-Wirtembergia
Komunikatywny B1
Seniorka
1900 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 1113
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 15.07.24
Miejsce pracy - 76185 Karlsruhe
Kraj związkowy - Badenia-Wirtembergia
Poziom języka - Komunikatywny B1
Płeć - Seniorka
Wynagrodzenie - 1900 €

NR OFERTY:

1113

Poszukujemy:

Opiekunki

Niepalącej

Prawo jazdy nie jest wymagane

Informacje o podopiecznym:

Seniorka – 88 lat – 160 cm – 67 kg

Dolegliwości:

Złamania

Inkontynencja moczowa

Alzheimer

Demencja

Problemy z pamięcią

Problemy z orientacją

Dodatkowe informacje:

Podopieczna, 88 lat, 160 cm wzrostu i 67 kg wagi, mieszka sama w mieszkaniu o powierzchni 180 m² w czterorodzinnym domu w Karlsruhe.
Seniorka jest po upadku i złamaniu kostki oraz dwóch innych kości, co wymagało operacji. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje wsparcia przy transferze na wózek.
Seniorka jest w pełni zorientowana miejscowo, czasowo i personalnie, rozpoznaje osoby z otoczenia, w tym z rodziny. Czasami się powtarza. Komunikacja jest jasna, potrafi wyrazić swoje potrzeby i rozumie złożone kwestie. Słuch ma dobry, nosi okulary.
Potrzebna jest pomoc przy ubieraniu (częściowa pomoc, głównie przy butach i spodniach), myciu oraz w pełni przy korzystaniu z toalety i zmianie pieluchomajtek. Seniorka samodzielnie spożywa posiłki, ale wymaga regularnych wspólnych posiłków oraz dbania o odpowiednie nawodnienie.
Pflegedienst przychodzi regularnie, aby mierzyć ciśnienie krwi, przygotowywać leki oraz pomagać z kompresyjnymi pończochami. Rodzina towarzyszy podopiecznej podczas wizyt u lekarza, a znajoma odwiedza ją 2-3 razy w tygodniu, aby wspierać przy codziennych czynnościach. W nocy wymagane jest trzykrotne wstawanie, aby towarzyszyć podopiecznej w toalecie.
Do obowiązków opiekunki należą także przygotowywanie posiłków, zakupy, utrzymywanie porządku w domu i pranie. Opiekunka powinna zapewniać towarzystwo, dbać o strukturę dnia, prowadzić rozmowy, organizować małe spacery oraz wykonywać drobne zadania codzienne. Podopieczna jest osobą otwartą, przyjazną i serdeczną. Mieszkanie jest wyposażone w internet. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój.

Do dyspozycji:

Własny pokój

Internet

obowiązki opiekunki:

Opieka aktywująca

Opieka w nocy

Organizacja dnia

Pomoc przy wstawaniu

Pomoc w higienie

Pomoc w jedzeniu

Pomoc w ubraniu

Spacery

Prace domowe

Gotowanie

warunki mieszkaniowe:

Dom wielorodzinny w mieście