Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 1114
6 tygodni
15.07.24
71394 Kernen-Stetten
Badenia-Wirtembergia
Podstawowy A2
Senior
1800 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 1114
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 15.07.24
Miejsce pracy - 71394 Kernen-Stetten
Kraj związkowy - Badenia-Wirtembergia
Poziom języka - Podstawowy A2
Płeć - Senior
Wynagrodzenie - 1800 €

NR OFERTY:

1114

Poszukujemy:

Opiekunki

Może palić

Prawo jazdy nie jest wymagane

Informacje o podopiecznym:

Senior – 85 lat – 180 cm – 73 kg

Dolegliwości:

Demencja

Inkontynencja moczowa

Problemy z sercem

Problemy z nerkami

Dodatkowe informacje:

Podopieczny ma 85 lat, waży 73 kg i ma 180 cm wzrostu. Mieszka z żoną, która nie wymaga opieki, w domu jednorodzinnym w Kernen-Stetten.
Podopieczny cierpi na demencję oraz inkontynencję i ma założony cewnik. Ma lekkie problemy z chodzeniem i korzysta z rollatora na zewnątrz, podczas gdy w domu porusza się samodzielnie, a schody pokonuje z pomocą opiekunki lub używa windy schodowej. Rozpoznaje osoby, zarówno w domu, jak i poza nim, i jest zorientowany czasowo, chociaż ma osłabioną krótkoterminową pamięć. Komunikuje się jasno, choć czasem mówi niewiele. Dobrze słyszy i widzi, używa okularów do czytania.
Podopieczny potrzebuje pomocy przy ubieraniu i myciu (częściowa pomoc, głównie żona wykonuje te czynności) oraz pełnej pomocy przy korzystaniu z toalety. Ma problem z nietrzymaniem moczu, używa pieluch, a cewnik i worek zmienia żona. Nie ma problemów z nietrzymaniem stolca. Ma problemy z sercem i nerkami.
Do obowiązków opiekunki należy również przygotowywanie posiłków, zakupy, utrzymywanie porządku w domu i pranie. Opiekunka powinna zapewniać regularne wspólne posiłki i dbać o odpowiednie nawodnienie podopiecznego. Żona podopiecznego wykonuje większość podstawowej opieki, ale potrzebuje wsparcia w razie potrzeby.
Podopieczny jest na początku nieco wycofany, ale jest otwartą i przyjazną osobą. Rodzina regularnie go odwiedza, a córka czasami przynosi ze sobą psa. Nie jest wymagana praca nocna.
Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój i internet. Palenie jest dozwolone tylko na zewnątrz domu. Wszystkie szczegóły dotyczące czasu wolnego są ustalane w porozumieniu z rodziną.

Do dyspozycji:

Własny pokój

Internet

obowiązki opiekunki:

Pomoc przy ubieraniu

Pomoc przy myciu

Pomoc przy korzystaniu z toalety

Przygotowywanie posiłków

Zakupy

Utrzymywanie porządku w domu

Pranie

warunki mieszkaniowe:

Dom jednorodzinny w mieście