color-logo

Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 573
6 tygodni
11.09.23
96272 Hochstadt am Main
Bawaria
Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Senior
1750 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 573
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 11.09.23
Miejsce pracy - 96272 Hochstadt am Main
Kraj związkowy - Bawaria
Poziom języka - Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Płeć - Senior
Wynagrodzenie - 1750 €

NR OFERTY:

573

Poszukujemy:

Opiekuna lub opiekunki

prawo jazdy wymagane

z doświadczeniem

może palić

Informacje o podopiecznym:

Senior – 71 lat – 170 cm – 98 kg

Dolegliwości:

demencja

cukrzyca

Parkinson

nadciśnienie tętnicze

choroba wieńcowa

problemy ze słuchem

problemy z orientacją

Dodatkowe informacje:

Senior w wieku 71 lat, mierzący 170 cm wzrostu, ważący 98 kg, posiada Pflegegrad 3. Mieszka samodzielnie. Ma niewydolność nerek, bezdech senny, stany depresyjne. Zdiagnozowano u niego wczesne objawy demencji, cukrzycę, chorobę Parkinsona, wysokie ciśnienie oraz problemy sercowe. Senior ma trudności ze słuchem oraz zaburzenia orientacji. Korzysta z rollatora i wózka inwalidzkiego, wymagając wsparcia podczas transferu. Nosząc pieluchy, doświadcza częstego swędzenia pleców, które należy łagodzić żelem chłodzącym. Senior regularnie, trzy razy w tygodniu, korzysta z dializ. Po zabiegu jest osłabiony, ma opóźnione reakcje i jest bardzo ospały. Po dializie odczuwa głód, ale może spożywać jedynie wybrane pokarmy. Istnieje możliwość uczestnictwa opiekuna w szkoleniu żywieniowym. Senior powinien spożywać jedzenie w małych ilościach i pić maksymalnie 1 litr płynów dziennie – najlepiej herbatę lub wodę.

 

Obowiązki opiekuna: Pomoc w codziennych czynnościach, wsparcie w higienie osobistej i ubieraniu. Aktywacja seniora w ciągu dnia jest kluczem do zapewnienia dobrego snu w nocy. Opiekun powinien podejmować różnorodne aktywności z podopiecznym, takie jak granie w gry, spacery do lasu, robienie zakupów i dbanie o porządek w domu. Samochód jest dostępny do użytku.

 

Warunki mieszkalne: Senior mieszka na wsi, w domu wielorodzinnym. Mieszkanie na pierwszym piętrze wynajmuje lokatorom. Dla opiekuna przewidziany jest osobny pokój z toaletą i dostępem do Internetu.

 

Szukamy: Opiekuna lub opiekunki, najlepiej z psem – senior był myśliwym i uwielbia zwierzęta. Wymagana dobra znajomość języka oraz prawo jazdy. Stosunek do palenia jest obojętny.

Do dyspozycji:

własny pokój

Internet

samochód

obowiązki opiekunki:

pomoc w higienie

pomoc w ubraniu

spacery

transfer

pomoc w jedzeniu

organizacja dnia

prace domowe

gotowanie

warunki mieszkaniowe:

dom wielorodzinny na wsi