color-logo

Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 647
6 tygodni
23.10.23
96328 Küps
Bawaria
Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Para
2000 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 647
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 23.10.23
Miejsce pracy - 96328 Küps
Kraj związkowy - Bawaria
Poziom języka - Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Płeć - Para
Wynagrodzenie - 2000 €

NR OFERTY:

647

Poszukujemy:

Opiekunki

niepalącej

z prawem jazdy

Informacje o podopiecznym:

Senior – 91 lat – 166 cm – 70 kg

Seniorka – 88 lat

Dolegliwości:

problemy z krążeniem

bezdech senny

choroby serca

Parkinson

dezorientacja

problemy z mową

problemy ze wzrokiem

osteoporoza

problemy z równowagą

Dodatkowe informacje:

Oferta numer 647 dotyczy opieki nad małżeństwem w 96328 Küps. Podopieczny posiada wiele dolegliwości zdrowotnych, w tym zapalenie płuc, niewydolność nerek, guzy strun głosowych, co powoduje trudności w mówieniu, szczególnie rano. Dodatkowo zmaga się z problemami z krążeniem, bezdechem sennym, chorobami serca oraz Parkinsonem. Wskutek tych schorzeń, często traci orientację i jest praktycznie przykuty do łóżka. W czasie dnia seniorem opiekuje się rodzina, która stara się go aktywować, a w nocy, choć aktywny, nie sprawia trudności. Rodzina planuje instalację kamer, by ułatwić opiekunce kontrolę stanu seniora w nocy, bez konieczności schodzenia na dół.

Podopieczna ma protezę biodra, problemy z kręgosłupem, co wpływa na jej oddychanie, oraz uszkodzenie lewego ramienia, co utrudnia jej podnoszenie ręki. Do tego dochodzą problemy z równowagą, osteoporoza oraz ograniczenia związane z wytrzymałością i lewą ręką. Chociaż korzysta z rollatora, jest w dobrej kondycji zarówno umysłowo, jak i fizycznie. Wymaga jednak pomocy w myciu ciała i włosów oraz ubieraniu się.

Do obowiązków opiekunki będzie należało dbanie o dom, zakupy i gotowanie, które mogą być uzgadniane z seniorką. Dostępny jest samochód z automatyczną skrzynią biegów. Dla opiekunki przewidziano pokój, łazienkę oraz dostęp do internetu. Kluczowym zadaniem jest opieka nad seniorem. Specjalistyczna Opieka Paliatywna i Hospicyjna przez całą dobę jest aktualnie organizowana, aby wesprzeć opiekunkę, gdy senior poczuje się źle. Komunikacja odbywa się poprzez rozmowy telefoniczne, a zespół w razie potrzeby może przyjechać na miejsce.

Do dyspozycji:

własny pokój

własna łazienka

Internet

samochód

obowiązki opiekunki:

opieka aktywująca

opieka w nocy

pomoc w higienie

pomoc w jedzeniu

pomoc w ubraniu

prace domowe

gotowanie

warunki mieszkaniowe:

dom wielorodzinny w mieście