color-logo

Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 661
6 tygodni
04.11.23
Hamburg
Hamburg
Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Seniorka
1900 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 661
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 04.11.23
Miejsce pracy - Hamburg
Kraj związkowy - Hamburg
Poziom języka - Komunikatywny B1, Komunikatywny B2
Płeć - Seniorka
Wynagrodzenie - 1900 €

NR OFERTY:

661

Poszukujemy:

Opiekunki

Prawo jazdy nie jest wymagane

Informacje o podopiecznym:

Seniorka – 85 lat – 169 cm – 100 kg

Dolegliwości:

Problemy z poruszaniem się

Rak

Parkinson

Zawał serca

Alergia na jod i penicylinę

Częściowa inkontynencja nocna

Dodatkowe informacje:

Seniorka, w wieku 85 lat, ważąca 100 kg i mierząca 169 cm, posiada Pflegegrad 3. Mimo problemów z poruszaniem się, zachowuje pewien poziom aktywności. Istnieje wyposażenie ułatwiające transfer, takie jak winda schodowa.

Nasza podopieczna boryka się z kilkoma poważnymi schorzeniami, w tym rakiem, chorobą Parkinsona, a także doświadczyła zawału serca. Wymaga specjalnej troski, szczególnie z uwagi na alergię na jod i penicylinę. Do domu regularnie przychodzi Pflegedienst, a seniorka cierpi na częściową inkontynencję nocną. Większość czasu spędza w łóżku, co wymaga od czasu do czasu zmiany jej pozycji. Czasem może wyrazić chęć wstania i usadzenia się na wózku, co wymaga transferu.

Nocne wybudzenia są sporadyczne, a seniorka przyjmuje tabletki nasenne. Opiekun będzie odpowiedzialny za pomoc w codziennych czynnościach takich jak mycie, ubieranie, a także prowadzenie gospodarstwa domowego, w tym zakupy. Do domu regularnie przychodzi ogrodnik i osoba odpowiedzialna za sprzątanie.

Seniorka mieszka w dużym domu razem ze swoim mężem, który radzi sobie samodzielnie. Senior jest jednak zbyt słaby, aby wspierać swoją żonę. Dla opiekuna przewidziano własną przestrzeń mieszkalną, obejmującą łazienkę, ubikację i małą kuchnię, a także dostęp do Internetu.

Aktualnie seniorka przebywa w szpitalu i ma wrócić do domu w przyszły poniedziałek. Rodzina ma nadzieję na poprawę stanu zdrowia seniorki w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy. Nocne dyżury oraz dokładne ustalenia co do zakresu obowiązków zostaną omówione już w domu podopiecznej. Warto zaznaczyć, że seniorka obecnie przesypia całe noce w szpitalu.

Do dyspozycji:

Własny pokój

Własna łazienka

Mała kuchnia

Internet

obowiązki opiekunki:

Transfer

Pomoc w higienie

Pomoc w ubieraniu

Prowadzenie gospodarstwa domowego

Zakupy

Sporadyczna opieka nocna

warunki mieszkaniowe:

Dom jednorodzinny w mieście