color-logo

Oferta pracy

Oferty

Okres pracy

Data wyjazdu

Miejsce pracy

Kraj związkowy

Poziom języka

Płeć

Wynagrodzenie

Zlecenie Empatka - nr 110
6 tygodni
12.09.23
96472 Rödental
Bawaria
Podstawowy A2
Seniorka
1700 €
Oferty - Zlecenie Empatka - nr 110
Okres pracy - 6 tygodni
Data wyjazdu - 12.09.23
Miejsce pracy - 96472 Rödental
Kraj związkowy - Bawaria
Poziom języka - Podstawowy A2
Płeć - Seniorka
Wynagrodzenie - 1700 €

NR OFERTY:

110

Poszukujemy:

Opiekunki może palić z prawem jazdy (chociaż nie jest to konieczne)

Informacje o podopiecznym:

Seniorka – 93 lata – 155 cm – 46 kg

Dolegliwości:

niewydolność nerek

złamania

łagodne zaburzenia poznawcze

problemy ze wzrokiem

Dodatkowe informacje:

W ofercie nr 110, od dnia 12.09, poszukujemy opiekunki dla seniorki w wieku 93 lat, mieszczącej się w miejscowości Rödental, niedaleko Coburga. Seniorka ma 155 cm wzrostu i waży 46 kg. Zamieszkuje z mężem, który samodzielnie dba o siebie. Znajduje się w Pflegegrad 2. Ma diagnozowaną niewydolność nerek, doświadczyła złamania szyjki kości udowej oraz ma łagodne zaburzenia poznawcze. Zauważalne są u niej lekkie problemy ze wzrokiem, a podczas chodzenia potrzebuje wsparcia. Seniorka korzysta z różnorakiego sprzętu medycznego: krzesełko nocne, rollator, łóżko pielęgnacyjne oraz podnośnik kąpielowy. Mimo że korzysta z wkładek, nie została u niej stwierdzona inkontynencja.

 

Rutynowo uczęszcza na dializy trzy razy w tygodniu. Podczas poruszania się potrzebuje wsparcia i towarzystwa, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Wstaje codziennie około godziny 8, kładzie się spać o 20. Opiekunka ma do wykonania różnorodne obowiązki, takie jak: zakupy, dbanie o czystość w miejscu pracy, towarzyszenie seniorki podczas wizyt lekarskich, a także pielęgnacja ran na nodze seniorki, pomoc w kąpieli raz w tygodniu czy ustawianie leków. Możliwe jest zaangażowanie dodatkowej pomocy do większych prac domowych lub zakupów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Seniorka ma specjalną dietę związaną z niewydolnością nerek, a jej menu musi być wolne od potasu. Opiekunka będzie miała do dyspozycji własny pokój, łazienkę oraz internet, który jest w trakcie instalacji. W odległości około 15 minut pieszo od domu znajduje się sklep, a dla wygody dostępny jest również samochód z automatyczną skrzynią biegów.

 

Małżeństwo, mimo że mieszka samotnie, ma syna mieszkającego w odległości około 100 km od nich. Mąż jest spokojny, rozmawia powoli, jest sprawny umysłowo i ważne jest, aby z nim cierpliwie rozmawiać. Przygotowano instrukcje dotyczące codziennego funkcjonowania w domu.

Do dyspozycji:

własny pokój

własna łazienka

Internet

samochód

obowiązki opiekunki:

pomoc w higienie

pomoc w ubraniu

organizacja dnia

pomoc przy wstawaniu

towarzyszenie podczas wizyt lekarskich

prace domowe

warunki mieszkaniowe:

dom jednorodzinny w mieście