Pielęgnacja skóry dojrzałej

Empatka

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Odpowiednia pielęgnacja skóry dojrzałej kompensuje związaną z wiekiem utratę elastyczności i nawilżenia, spłyca zmarszczki, wzmacnia barierę skórną i przeciwdziała plamom starczym.

Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry?

Pielęgnując skórę dojrzałą, unikaj wszystkich czynników powodujących przesuszenie, takich jak zbyt częste branie prysznica, zbyt długie kąpiele (maks. 20 minut), intensywne seanse w saunie czy suchy klimat. Używaj nawilżających żeli pod prysznic i kąpieli olejowych, które pozostawiają na skórze odżywczy film. Do oczyszczania twarzy należy stosować przyjazne dla skóry mleczko, emulsję lub krem ​​wzbogacony o substancje nawilżające. Oprócz ujędrniającego kremu na dzień i regenerującego kremu na noc, serum przeciwstarzeniowe można stosować codziennie dla jeszcze intensywniejszego efektu pielęgnacyjnego. Wysokiej jakości serie pielęgnacyjne zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach skóry dojrzałej i zawierają nowoczesne produkty pielęgnacyjne, które spowalniają procesy starzenia i sprawiają, że skóra wygląda młodziej.

Od 50 roku życia pojawiają się już silniejsze zmarszczki mimiczne, a skóra coraz bardziej traci elastyczność i witalność. W zależności od usposobienia i stylu życia mogą również wystąpić naczynkowe, pigmentowe plamy i zwiększona wrażliwość skóry. Pielęgnacja twarzy od 50 roku życia musi stymulować metabolizm komórek i wspomagać ważne procesy związane z tworzeniem kolagenu i dostarczaniem wilgoci. Witamina C i jej pochodne, pochodne witaminy A oraz polipeptydy tetrapeptyd-21, palmitoilopentapeptyd-4 i acetyloheksapeptyd-3 dobrze wpływają na stan skóry dojrzałej. Rozdrobniony kwas hialuronowy stymuluje również metabolizm najważniejszych komórek naskórka.

Oprócz czynników nawilżających, kwasu hialuronowego, gliceryny czy betainy, do skóry należy dostarczyć cenne oleje roślinne, które zrekompensują niedobory lipidów. Kojący skórę olej z dzikiej róży i wiesiołka mają działanie przeciwutleniające. Dodane antyoksydanty, takie jak witaminy, C i E, polifenole z ekstraktów roślinnych oraz koenzym Q10 spowalniają procesy starzenia.

Od 60 roku życia zmarszczki pogłębiają się, a jędrność skóry maleje. Staje się coraz bardziej sucha i wrażliwa, co prowadzi do swędzenia i uczucia ściągnięcia. Ze względu na zmiany hormonalne skóra potrzebuje dużo nawilżenia. Kremy powinny zatem zawierać wysokiej jakości lipidy, takie jak olej z winogron, wiesiołka czy dzikiej róży, a także czynniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, mleczan, gliceryna czy betaina.

W celu poprawy tworzenia kolagenu do produktów dodaje się witaminę C i jej pochodne, pochodne witaminy A oraz polipeptydy, takie jak tetrapeptyd-21, palmitoilopentapeptyd-4 i acetyloheksapeptyd-3. Metabolizm w komórkach skóry jest stymulowany przez rozdrobniony kwas hialuronowy. Przeciwutleniacze takie jak witamina C, E, polifenole z ekstraktów roślinnych oraz koenzym Q10 powodują, że skóra starzeje się wolniej.

Od 70 roku życia skóra musi być przede wszystkim chroniona i odżywiona. Widać wiek skóry, widoczne są wyraźne zmarszczki mimiczne. Odpowiednie kremy zapewniają dużo wilgoci, wzmacniając barierę skórną i zdolność skóry do regeneracji. Czynniki nawilżające zwiększające zdolność wiązania wody, takie jak kwas hialuronowy, mocznik, gliceryna i mleczan połączone są z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które działają przeciwutleniająco i łagodząco na skórę. Korzystnie dodaje się olejek z wiesiołka dwuletniego, olejek z dzikiej róży lub olejek szafranowy.

Aby stymulować produkcję kolagenu, kremy zawierają witaminę C i jej pochodne, pochodne witaminy A oraz polipeptydy, takie jak palmitoilopentapeptyd-4, tetrapeptyd-21 i acetyloheksapeptyd-3. Rozdrobniony kwas hialuronowy stymuluje metabolizm komórkowy.